bip_menu_top
print

2010-09-20 10:22:21

Ten spis jest dla nas bardzo ważny.


Obecnie przeprowadzany spis rolny ma szczególne znaczenie dla naszego kraju, ponieważ przeprowadzony jest pierwszy raz odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej.

Ten spis jest dla wszystkich bardzo ważny.

Obecnie przeprowadzany spis rolny ma szczególne znaczenie dla naszego kraju, ponieważ przeprowadzony jest pierwszy raz odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki państwa pomocy, dane uzyskane podczas przeprowadzania spisu, pozwolą na obiektywne dokonanie oceny sytuacji rolnictwa i obszarów wiejskich po włączeniu Polski do wspólnego rynku europejskiego.

   W ciągu ostatnich 6 lat polscy rolnicy otrzymali ponad 50 miliardów dopłat od Unii Europejskiej. Funduszy na kolejne lata może być o wiele więcej, a pomóc w tym mogą sami rolnicy. Wystarczy wziąć udział w powszechnym spisie rolnym. Do 17 października każdy może spisać się sam przez internet, z kolei od 8 września do 31 października do gospodarstw rolnych które nie spisały się przez internet zadzwonią ankieterzy lub przyjadą rachmistrze spisowi.

  Nie ma się czego obawiać, wszelkie udzielone informacje są objęte ścisłą tajemnicą statystyczną. Wszystkie osoby biorące udział w spisie złożyły przyrzeczenie, zachowania w tajemnicy zbieranych informacji. Każdy rachmistrz został wyposażony w terminal mobilny, w którym to będą zapisywane informacje i od razu szyfrowane. W ten sposób gwarantowana będzie tajemnica statystyczna.

   W ramach spisu ma być też przeprowadzone badanie metod produkcji w 200 tysiącach wylosowanych gospodarstw rolnych. Na podstawie zebranych danych będzie można dokonać szczegółowej charakterystyki polskich gospodarstw rolnych, w tym również na tle rolnictwa Unii Europejskiej oraz określić sytuację społeczno – demograficzną i ekonomiczną rolników. Dane zebrane w spisie zostaną przekazane do Komisji Europejskiej na potrzeby oceny dotychczasowych oraz kształtowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

Informacje o artykule

Autor: Wójt Gminy Sędziejowice
Zredagował(a): Michał Ułański
Data powstania: 20.09.2010 09:22
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 3466

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
bip_menu_bottom